انواع مبل و اسامی انواع مبلمان منزل

مبل کلاسیک راحتی

کلاسیک راحتی علاوه بر اینکه ویژگی‌های مبل راحتی را دارد ، از نظر ظاهری  گزینه  مناسبی  برای تکمیل یک دکوراسیون با سبک کلاسیک می‌باشد و می‌توانید پلی بین این دو سبک بزنید و ظاهر جذاب کلاسیک و راحتی به منزل خود ببخشید و از آن لذت ببرید .

مبل راحتی ال

انواع این مبلمان برای فضا های کوچک یا استفاده در کنار مبل های کلاسیک برای داشتن فضایی دنج و خوانوادگی بسیار مناسب است . همچنین میتوان از انها برای نشیمن جلوی تلوزیون استفاده کرد در کنار این مبلمان توصیه میشوداز پاف متناسب به عنوان میز جلو مبلی یا نشیمن بیشتر استفاده شود .

مبل راحتی چستر

یکی از شناخته شده ترین مدل های راحتی کلاسیک که از اوایل قرن 18 میلادی طراحی و ساخته شده و از مشخصه های آن دوخت لمسه و نشیمن کوتاه میباشد .

در بعضی از نمونه های ااین مبلمان اندازا پشتی و دسته ها برابر است .

اغلب در ساخت مبلمان چستر از پارچه های گران قیمت تر و چرم استفاده میشود که به این دسته از مبل ها ظاهری لوکس میبخشد .

با توجه به این ویژگی ها به جز منازل از انواع این مبلمان در دفاتر کاری و محیط های رسمی به خوبی میتوان بهره برد .

 

مبل هایی با سبک مینیمال مدرن

خطوط صاف و ساده با پایه های شیبدار و همچنین پشتی با زاویه که با تکیه به آن احساس راحتی بیشتری خواهید داشت، از ویژگی های بارز این مبلهای راحتی میباشند .

مبل استیل و کلاسیک

برای فضا های بزرگتر با طراحی کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرند تفاوت عمده سبک استیل یا سلطنتی با مبل کلاسیک تعداد درقالب ست ها است . غالبا مبلمان استیل 9 نفره و مبلمان کلاسیک 7 نفره عرضه میشود . همچنین ظرافت در کنده کاری و میزان استفاده از چوب در مبلمان استیل بیش از مبلمان کلاسیک میباشد .

شش: مبل مدل انگلیسی

این مبل در بین انواع مبل با دارا بودن دسته کوتاه یا محل قرارگیری دست، پایین‌تر از حد استاندارد و در عین حال بلند بودن پشتی‌های پشت سر به مدل انگلیسی مشهور است . با وجود این که فضا تنگ حس می‌شود اما کوسن‌هایی که همه جا را فرا گرفته است مانع از دیده شدن ایراداتی مانند کوتاهی قسمت زیر دستی‌ها می‌شود .

این مدل گویی برای سربازهای جنگ جهانی که بازوهای خود را در جنگ از دست داده‌اند ساخته شده و به بی دست شهرت یافته است. با تمام این صحبت‌ها این مدل به خوبی می‌تواند نقش یک مبل راحتی زیبا را در خانه شما بازی کند.

 مبل راحتی برقی

این مبل که با تنظیمات برقی خود یک انتخاب دوست داشتنی برای افرادی است که مدت زمان نسبتاً طولانی را پای تماشای تلویزیون می‌گذرانند. احساس نرمی و فرو رفتن در عمق یک بخش نرم، خستگی را از تن بیرون می‌کند مخصوصاً اگر این مبل‌ها به ماسازور نیز مجهز شده باشند . شاید انتخاب این مبل برای خانه انتخابی زیبا و مناسب نباشد، اما کاربری و راحتی این مبل، آن را از میان انواع مبل‌های گفته شده جدا می‌سازد . اتاق مطالعه، اتاق تلویزیون، اتاق کار و موارد مشابه بهترین نقاط برای قرار دادن چنین مبلی است . مبل‌های برقی و ماساژو که امکانات جذابی که در خود جای داده اند را در معرض اماکن پر تردد قرار ندهید تا از عمر آنها کاسته نشود و یا دیرتر مستهلک شود . هم چنین مبل‌های این چنینی عموما از چرم برای روکش‌های خود کمک می‌گیرند، پس هنگام انتخاب آنها به این نکته نیز توجه داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.